VMware Global Community
oyildirim64
Contributor
Contributor

Esxi 6.0 ağ bağlantı sorunu

Merhaba,

Esxi 6.0 hostumda vsphere client üzerinden network kart ayarlarında kart hızlarını e1000 full dublex yaptığımda bağlantım koptu. Ağ üzerinden hosta ve içindeki sanal makinalara hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Hosta klavye ve monitörle arayüzünden tüm kartların disconnect olarak görünüyor. network ayarlarını esxi customization ekranıdan restore etmeme rağmen herhangibir değişiklik olmadı. İnternette bir kaç komut gördüm ancak esxi arayüzünden komut ekranı açabileceğim menü göremedim. ilk açılışta recovery seçeneklerindede herhangibir seçenek yok entera bastığımda normal boot olup hiçbir ayarında değişiklik olmadan açılıyor. Host ilk açılırken bios ekranındayken network ışıkları yanıp sönüyor ancak esxi açıldığında tüm ışıkları sönüyor.

İçindeki sanal makinalara zarar vermeden ağ kartlarını nasıl tekrar aktif edebilirim.

Yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

2 Replies
recepyuksel
Enthusiast
Enthusiast

Merhaba,

Konsoldan komut satırına erişmek için önce shell erişimize izin veriniz, daha sonra şifre ekranında iken Alt + F1 tuş setini kullanarak esxi shell'e erişebilirsiniz.

Saygılarımla.

oyildirim64
Contributor
Contributor

Teşekkürler. Başka kaynaklardan alt+f1 komutu ile komut ekranına girlilebileceğini öğrendim. Komut ekranında da tüm ağ kartlarının hızını auto moda alan esxicfg-nics -a vmnic0 komutunu kullanarak sorunu çözdüm.

Esxi ile bu şekilde komut ve özelliklerini anlatan bir döküman varmı daha etkin bir şekilde kullanımımız için yardımcı olursanız sevinirim.

Reply
0 Kudos