VMware Global Community
taylan99
Contributor
Contributor
Jump to solution

vCenter orphaned sorunu

Merhabalar ;

Mevcut vmware cluster ortamımda bulunan sanal sunucular vcenter altında orphaned şeklinde görünüyor. Ekte resimde paylaşıyorum. Bu sorun hakkında yardımınızı rica edebilir miyim ?

Saygılarımla...

0 Kudos
1 Solution

Accepted Solutions
taylan99
Contributor
Contributor
Jump to solution

Selamlar ;

Hocam ilk olarak vcenter sunucusunu restart ettim daha sonra inventoryden silip ekledim olmadı . Bende Esxi hostları restart ettim sorun çözüldü.

Yardımlarınız ve vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için çok çok teşekkür ederim.

Saygılarımla...

View solution in original post

0 Kudos
2 Replies
Burak201110141
Enthusiast
Enthusiast
Jump to solution

Merhabalar bu sorunun sebebi birden fazla olmakla birlikte genellikle HA problemlerinde yada vcenter dışında esxi hostları üzerinden register unregister işlemleriyle vcenter databasein güncellenmemesi ile karşımıza gelir.

Benim önerim öncelikle esxi management agentlar ile vcenter restart edin. Düzelmiyorsa veya  sanal makina sayınız az ise sanal makinalarını envanterden kaldırıp ( remove from inventory  ) diyerek daha sonra yeniden eklemenizdir.

Dikkat: Bu işlemi yapmadan önce sanal makinaların hangi datastore'da bulunduğunu lütfen note edin, bu işin kolay yönü rvtools ile rapor çekmektir.

Selamlarımla.

------------------------------------------------------------------ http://burakvardar.wordpress.com
0 Kudos
taylan99
Contributor
Contributor
Jump to solution

Selamlar ;

Hocam ilk olarak vcenter sunucusunu restart ettim daha sonra inventoryden silip ekledim olmadı . Bende Esxi hostları restart ettim sorun çözüldü.

Yardımlarınız ve vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için çok çok teşekkür ederim.

Saygılarımla...

0 Kudos