VMware Global Community
_kns_
Contributor
Contributor

esxi 6.5 işletim sistemleri yavaş

Merhaba hp dl380 gen9 serverda e5-2620v4 işlemci 32bg ram mevcut 2ad server2016 kurulu hem aşırı ram tüketiyorlar hemde uzakmasaüstü bağlantıda yavaşlar neden kaynaklanır acaba yardımcı olabilirmisiniz.

Reply
0 Kudos
3 Replies
bluefirestorm
Champion
Champion

Have a look at this whether it helps in the problem you are facing now Re: Windows Server 2016 Really slow on ESXI 6.5

Reply
0 Kudos
_kns_
Contributor
Contributor

bir şeyler var ama anlayamadım açıklayabilen varsa iyi olur. kafam karıştı

Reply
0 Kudos
recepyuksel
Enthusiast
Enthusiast

Merhaba,

Sizin probleminizin benzerini yaşamış bir arkadaşın windows işletim sistemi tarafındaki scsi unmap komutlarının buna sebep olabileceği bildirilmiş vmware tarafından benzer bir sorunda. Windows Server 2016 İşletim sistemi taraında scsi unmap'i disable etmenizi öneriyorlar ve bunun için komutları paylaşmışlar.

SCSI Unmap : Disk üzerinde eskiden kullanılan ama sonradan boşaltılmış alanları düzenlemeye yarayan bir prosestir.

02. Use fsutil command in Windows Guest OS - Windows Server 2012 or above -

In Windows command shell with administrative right then execute belows.

These commands will disable Windows In-Guest unmap and trim on NTFS, ReFS v1, v2.

-- disable unmap and trim on NTFS & ReFS v1

fsutil behavior set DisableDeleteNotify NTFS 1

-- disable unmap and trim on ReFS v2

fsutil behavior set DisableDeleteNotify ReFS 1

Bu şekilde ayarladıktan sonra sunucunu restart edip izleyin eğer herhangi bir düzelme olmazsa eski ayarlara geri dönmek isterseniz aşağıdaki komutlar ile eski ayarlara dönebilirsiniz.

fsutil behavior set DisableDeleteNotify NTFS 0

fsutil behavior set DisableDeleteNotify ReFS 0

Saygılarımla.

Reply
0 Kudos