Erhancoult0
Contributor
Contributor

Vmware VCenter 5.0 to 5.1 upgrade Hakkında

Herkese merhabalar;

Sistemimizde vcenter 5.0 kullanıyoruz ve 5.1 sürümüne geçiş yapmak istiyoruz.Vcenter 5.1 SSO kurulumunda download dosyası içinde gelen script ile db ve dbuser SQL (SQL Server 2005 32 bit) altında oluşturdum.Daha sonra kurulum esnasında gerekli yönergeleri girdikten sonra database aşamasınıda  geçtikten sonra kurulum aşamasında sırasıyla aşağıdaki mesajları alıyorum ve kurulum iptal oluyor.Regian ve language ayarları U.S olarak ayarlanmış durumda.

İlk olarak şu mesajı alıyorum

1.jpg

Ok dedikten sonra akabinde aşağıdaki 2. mesajı alıyorum.

2.jpg

Sorun acaba neden kaynaklanıyor.Database ile ilgili bir sorun oalbilri mi ? DB user local user olarak sistemde tanımlı değil onla alakası olabilri mi ? Yada Vcenter server üzerinde servislerle ilgil ibir sorunmudur? Ayrıca DB ayarlarımda aşağıdaki gibi yapınca database ayarlarını geçiyorum.

3.jpg

MSSQL instance Dynamic port seçmezsem.Database bağlantısını sağlayamıyorum.bu şekilde yapınca db bağlantısı sağlanıyor.Manuel 1443 portundan bağlantı yapamıyorum.

Bu konularda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Şimdiden Teşekkürler...

0 Kudos
1 Reply
ErcanSahin
Enthusiast
Enthusiast

Merhaba

DB manual oluşturduğunuzda http://communities.vmware.com/thread/438049  konusunda yaşadığım ve sorununu çözdüğüm mesajdaki linkten asıl kullanmanız gereken scripte ulaşabilirsiniz.


http://plain-virt.blogspot.com/2012/09/vcenter-51-with-sso-installation.html

Burdaki yönergelere göre db nizi oluşturup kullanabilirsiniz. Tavsiyem MS SQL 2008 R2 kullanmanız yönündedir.

Diğer sorun ise domaininizdeki discover servisinin doğru şekilde çalışmadığını ifade ediyor. Muhtemelen primary dc ile additional dc arasında senkronizasyon sorunları da yaşıyor olabilirsiniz.

Domain controllerda loglara bakıp ilk önce domaininizin doğru çalıştığından emin olduktan sonra vcenter kurulumunu yapmanızı tavsiye ederim.

Ercan SAHIN http://forum.netcom.com.tr
0 Kudos