mahxop
Contributor
Contributor

Vm'de cs:go açamıyorum

VM'de cs:Go açmaya çalıştığım zaman "your graphics hardware does not support all features needed to run this game" hatasını alıyorum.

Sanırım ekran kartı driverları ile alakalı. Fakat VMlere driver yüklemesi yapılamıyorum. Bu hatayı nasıl çözebilirim ? Normal bilgisayarda karşısına bu hata çıkan insanlar ekran kartı güncelleyerek sorunu çözmüşler. Aldığım performans umrumda değil. Sadece VMlerde cs:goyu çalıştırmak istiyorum.

Tags (3)
0 Kudos
1 Reply
vmwaretvcom
Enthusiast
Enthusiast

Merhaba sanırım VMware Workstation kullanıyorsun.

Gerçi VMware vSphere veya Workstation yada Fusion olsun fark etmez. VMware sanal olarak emule ettiği ( yani senin fiziksel makinen de olan cihazların cpu ram disk ethernet gibi ) kendi driver' i haricinde ek bir driver yüklemene izim vermez. Kendi driveri' nden kastım VMware Tools yüklemen gerekiyor. (çok basittir yüklemesi google ile minik bir arama ile hal edebilirsin) Yüklü ve hala aynı hatası alıyorsan yapabileceğin bir durum söz konusu değil.

VMware üzerinde Nvida K1 veya K2 ve Özle üretim kartlar yok ise Ek driver yükleyemezsin oda VMware vSphere ( ESXI ) ortamın var ise ok.       (Server Sanallaştırma ortamı.)

Kolay gelsin.

www.vmwaretv.com
0 Kudos