VMware Global Community
pilgrimage
Contributor
Contributor

Invalid datastore path hatası

Merhaba 2 TB'lık datastore'a yeni klasor acıp server isolarını atmak istediğimde düzgün bir şekilde atmıyor.Klasoru silmek istediğimde  invalid datastore path hatası cıkıp datastore ortadan kayboluyor.Bu şekilde bir hata ile karşılaşan var mı ? Bunun sebebi ne olabilir Disk bağlantılarında herhangi bir sorun yok.Ayrıca Bazen VSphere ile bağlanmak istediğimde Connection timeout hatasıda vermekte.Sizce yapılandırma yaparken nereleri kontrol etmem gerekli.

Teşekkürler.

İyi Çalışmalar.

Alper

Vsphere Client 6.0

Build 3562874

VMware ESXI 6.0

Build 3620759

kullanıyorum.

4 Replies
Burak201110141
Enthusiast
Enthusiast

Merhaba,
Datastore hangi protocolden geliyor Fc, iscsi, FCoE, yada Local sas?

Benim önerim winscp tadında bir yazılım kullanın. Bu tür upload işlemlerinde kullanılan network Mgmt interfacelerin üzerinden geçeceği için bu trafiğin sağlıklı çalışıp çalışmadığına emin olun. Dosyaları klasör olarak değil, tek tek göndermeyi deneyin.

Selamlar.

------------------------------------------------------------------ http://burakvardar.wordpress.com
Reply
0 Kudos
pilgrimage
Contributor
Contributor

Merhaba Burak Hocam, Local Sas kullanıyorum.winscp ile esxi bağlandım.Peki oluşturduğum datastore tam olarak nerede ? Klasoru veya dosyayı tam olarak nereye upload edeceğim.

Teşekkürler.

Alper

Reply
0 Kudos
Burak201110141
Enthusiast
Enthusiast

merhabalar,

/vmfs/volumes/datastore_adı/

bu şekilde ulaşabilirsiniz.
Selamlar.

------------------------------------------------------------------ http://burakvardar.wordpress.com
Reply
0 Kudos
pilgrimage
Contributor
Contributor

Merhaba Hocam, Bİlgilendirme için teşekkür ederim.Sorunu cozdum ancak ilginc bir şekilde.Local Sas'dan bağlı 1.82 TB ST2000DM1001-1ER1 disk yanınan 931GB SAmsung HD103SJ disk taktım catır catır kopyalıyor. 1.82 Tb Disk'te bir sıkıntı var.Şimdi 1.82 TB Diski 2 bolup deniyecem veya Farklı bir slot takıp deniyecem.Cok enteresan geldi gercekten diskten dolayı cırpınıp durdum.Diskte kesinlikle bir sorun yok buna eminim ama nedense boyle oldu.Olmassa diskin firmware update yapacam.Yardımların icin teşekkürler.

Reply
0 Kudos