VMware Global Community
emreguler
Contributor
Contributor

IBM X3650 M3 ESXI 5.5.0 3248547 vCenter Servere bağlanmama sorunu.

Merhabalar,

Yapımda bulunan IBM x3650 m3 sunucunun üzerinde esxi 5.5 update 3 sürümü bulunmaktadır. Ancak ara ara sunucu aşağıdaki hata gibi disconnect olmaktadır. Sunucunun bütün firmware updatelerini yaptım. Raid yapısını tekrardan oluşturup temiz bir kurulumla flash belleğe kurdum. İlk gün sıkıntısız çalıştı ama yine aynı hatayı alıyorum ve hiç bir platformdan erişim sağlayamıyorum. Daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu acaba ?Ne yapmam gerekir ?

Reply
0 Kudos
3 Replies
emreguler
Contributor
Contributor

Ayrıca vsphere client üzerinden bağlantı yapmak istediğimde böyle bir hata vermekte.

pastedImage_0.png

Reply
0 Kudos
cumhuraltan
Contributor
Contributor

Selamlar Emre Bey ;

Sunucu üzerinde  networksel  bir  hata  var gibi  gozukuyor 192.168.1.21 ip adresine  ping  atabiliyor musunuz ? Eğer  yapınızda Vlan  yapısı mevcut ise ( farklı bir network  uzerınden erişmeyı denıyorsanız Backbone sw uzerınde  yapmış olduğunuz bır conf vb kaynaklı problem de  olabililir . Esxi ın konsol arayuzunden sunucunun ip  adresini  kontrol edıp konsol ile  login olarak esxi uzerinden Backbone  sw e  ping  atarak  erişim  yapmayı deneyebilirsiniz.

Reply
0 Kudos
recepyuksel
Enthusiast
Enthusiast

Merhaba,

VMware güncellemeleri öncesinde elinizdeki donanımların yeni versiyon tarafından desteklenip desteklenmediğini eğer destekleniyor ise hangi firmware ve driver ile desteklendiğini inceleyip eğer varsa yüksletme öncesi yapılması gereken firmware veya driver güncellemesi önce bunları yapıp daha sonra güncelleme çalışmasını yapmak bu tip sorunları ile karşılaşmayı en aza indirecektir diye düşünüyorum yaşadığım tecrübeler ışığında.

Sunucununz üzerindeki network kartlarının ilgili versityonda desteklenen firmware ve driver versiyonunda olduğunu kontrol edebilirmisiniz? Eğer bu şekilde değilse önerilen firmware ve driver'i kullanıp deneyebilirmisiniz?

Saygılarımla.

Reply
0 Kudos