VMware Global Community
bkara
Contributor
Contributor
Jump to solution

ESXi Şifremi Unuttum

Arkadaşlar ESXi hostların şifrelerini kaybettim uzun zamandır giriş yapmıyordum. Bu şifreleri sisteme zarar vermeden resetlemenin bir yolu varmıdır?

1 Solution

Accepted Solutions
ademyetim
Expert
Expert
Jump to solution

vSphere client yazılımı ile vCenter sunucusuna bağlandıktan sonra Host Profile kısmına tıklayınız. Buradan şifresini değiştirmek istediğiniz ESXi hostu için bir profile oluşturunuz sonra bu profile Edit ederek 'Security configuration' kısmında Administrator yani root şifrenizi değiştirebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Adem Yetim
Chief Solutions Architect & Technologist
Fellow of the BCS and IET (FBCS & FIET), CITP, CEng, EUR ING, IntPE (UK)

View solution in original post

6 Replies
ademyetim
Expert
Expert
Jump to solution

ESXi hostunuzu standalone olarak mı kullanıyorsunuz yoksa vCenter üzerine register ettinizmi, birde ESXi hostunuzun versiyonu nedir?

Adem Yetim
bkara
Contributor
Contributor
Jump to solution

Adem Bey

vCenter üzerinden ESXi hostlarını kullanıyorum, şuanki yapıda 5.0 sürümü mevcut.

Saygılar

Reply
0 Kudos
ademyetim
Expert
Expert
Jump to solution

vSphere client yazılımı ile vCenter sunucusuna bağlandıktan sonra Host Profile kısmına tıklayınız. Buradan şifresini değiştirmek istediğiniz ESXi hostu için bir profile oluşturunuz sonra bu profile Edit ederek 'Security configuration' kısmında Administrator yani root şifrenizi değiştirebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Adem Yetim
bkara
Contributor
Contributor
Jump to solution

Adem Bey

Teşekkürler yardımlarınız için sorunu çözdüm ayrıca böyle bir forum oluşturduğunuz içinde sizi tebrik ederim.

Saygılar

Reply
0 Kudos
ademyetim
Expert
Expert
Jump to solution

Rica ederim, Türkiye'deki VMware kullanıcıların burada sorunlarının ve bilgilerinin paylaşması güzel oluyor aynı sorunla karşılaşan diğer arkadaşlarımız için de faydalı oluyor.

İyi çalışmalar.

Adem Yetim
cranbaries
Contributor
Contributor
Jump to solution

Merhaba

2 farklı sunucumuzda (2 farklı veri merkezi) Wmvare Vsphere client giriş hataları yaşamaya başladık.

Bu tür bir durum ile karşılaştınız mı ? Ayrıca Sunucular vcenter üzerinde değil. Şifre sıfırlama işlemini nasıl sğalayabiliriz.@

Reply
0 Kudos