VMware Global Community
bkara
Contributor
Contributor
Jump to solution

Datastore'un silinememesi!

Selamlar;

ESXi üzerindeki datastorların düzenlemesini yapıyorum, silmeye kalktığım zaman datastore kullanılıyor hatasını alıyorum. Bu tarz bir sorunla karşılaşan varmı?

Teşekkürler.

0 Kudos
1 Solution

Accepted Solutions
ademyetim
Expert
Expert
Jump to solution

Merhaba;

Aşağıdaki PowerCLI komut satırı ile istediğiniz listeyi görebilirsiniz. Komut satırını çalıştırmadan önce vCenter sunucunuza bağlantınızı gerçekleştiriniz.

Get-VM | Where-Object { $Null -ne ($_ | Get-CDdrive | Where-Object { $_.ISOPath -like "*.iso*"})}

Kolay gelsin.

Adem Yetim
Chief Solutions Architect & Technologist
Fellow of the BCS and IET (FBCS & FIET), CITP, CEng, EUR ING, IntPE (UK)

View solution in original post

0 Kudos
5 Replies
ademyetim
Expert
Expert
Jump to solution

Merhaba;

Datastore üzerinde çalışan herhangi bir .vmdk veya .iso dosyası varsa ve bu .iso dosyası herhangi bir sanal makine tarafından kullanılıyorsa, silme işlemini gerçekleştiremezsiniz, bu kontrolleri yaparak tekrar deneyiniz.

İyi çalışmalar.

Adem Yetim
bkara
Contributor
Contributor
Jump to solution

Adem hocam, söylediğiniz gibi datastore içersinde .iso dosyaları mevcut, bu .iso dosyalarını silmeye kalktığımda veya farklı bir datastore taşımaya kalktığımda aynı hata ile karşılaşıyorum, vCenter üzerindeki hangi sanal makinelere bu .iso dosyaları attach edilmiş nasıl görebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim?

Saygılar.

0 Kudos
ademyetim
Expert
Expert
Jump to solution

Merhaba;

Aşağıdaki PowerCLI komut satırı ile istediğiniz listeyi görebilirsiniz. Komut satırını çalıştırmadan önce vCenter sunucunuza bağlantınızı gerçekleştiriniz.

Get-VM | Where-Object { $Null -ne ($_ | Get-CDdrive | Where-Object { $_.ISOPath -like "*.iso*"})}

Kolay gelsin.

Adem Yetim
0 Kudos
bkara
Contributor
Contributor
Jump to solution

Adem hocam teşekkürler, .iso dosyalarının attach edildiği sanal makineleri bulup kaldırdıktan sonra, ilgili datastorları silebildim.

Saygılar.

0 Kudos
ademyetim
Expert
Expert
Jump to solution

Rica ederim.

İyi çalışmalar.

Adem Yetim