VMware Global Community
halis
Contributor
Contributor
Jump to solution

4 port ethernet kartını birleştirme

Merhaba,

Vmware olmadan hp nin yazılımıyla 4 port ethernet kartını tek bir ip atayıp kullanabiliyorduk, vmware esxi hostuna yüklediğim bilgisayardaki 4 ethernet kartını birleştirebilir miyim?

1 Solution

Accepted Solutions
recepyuksel
Enthusiast
Enthusiast
Jump to solution

Halis bey merhaba,

Ne kusuru bu gurubun kurulma sebebi bu zaten sorun yaşayan arkadaşlarımıza yardımcı olmak. Bizler bu yüzden buralardayız. Yeri gelecek bizde işin içinden çıkamayınca burada sorumuzu soracağız o problemi daha önce yaşamış çözüm üretmiş bir arkadaşımız hemen bize yardımcı olacak inşallah. Bu işler karşılıklı.

Network'ün düzelmesine sevindim yardımcı olabildikse ne mutlu bize.

İyi çalışmalar.

View solution in original post

4 Replies
recepyuksel
Enthusiast
Enthusiast
Jump to solution

Halis bey merhaba,

Oluşturmuş olduğunuz veya oluşturabileceğiniz vswich üzerine istediğini ethernet portunu veya portlarını aynı anda bağlayabilirsiniz.

halis
Contributor
Contributor
Jump to solution

Recep bey, vmware de yeni olduğum için çok soru soruyorum kusuruma bakmayın, (işin aslı araştırma yapmak için fazla vaktimde yok)

Ekli dosyada networking şemasını gönderiyorum. Sadece 1 tane network kartına bağlı görünüyor. yani diğr 3 tanesini kullanamıyorum.

Amacım: 4 port da aynı ip adresini almasını sağlamak. Kabloda bir sıkıntı olduğunda diğerlerini kullanabilmek.

http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=100408...

buradaki makale işimi görecektir sanırım bir deneme yapıyorum.

Reply
0 Kudos
halis
Contributor
Contributor
Jump to solution

Önceki network tanımlarını sildikten sonra bu hale getirebildim. Teşekkür ederim.

Reply
0 Kudos
recepyuksel
Enthusiast
Enthusiast
Jump to solution

Halis bey merhaba,

Ne kusuru bu gurubun kurulma sebebi bu zaten sorun yaşayan arkadaşlarımıza yardımcı olmak. Bizler bu yüzden buralardayız. Yeri gelecek bizde işin içinden çıkamayınca burada sorumuzu soracağız o problemi daha önce yaşamış çözüm üretmiş bir arkadaşımız hemen bize yardımcı olacak inşallah. Bu işler karşılıklı.

Network'ün düzelmesine sevindim yardımcı olabildikse ne mutlu bize.

İyi çalışmalar.