VMware Global Community
slawekowoc
Contributor
Contributor

p2v w przypadku "fake raida"

Witam

Potrzebuje zmigrowac komputer z windowsem 2000 sp4 na ESX. Niestety bootowalny konwerter Vmware nie dal rady, nie widzial dyskow. Dyski sa w mirrorze na kontrolerze Promise Fast Trak.

Szukam rozwiazania innego niz instalacja convertera na systemie operacyjnym.

Moze ktos przerabial podobny problem i moze cos podpowiedziec z wlasnego doswiadczenia?

Obraz dysku zrobiony za pomoca Image for DOS firmy Terrabyte (klon BootIta) nie zostal rozpoznany, to samo ze StarWind V2V Image Converter - nie poradzil sobie z tym obrazem.

Pozdrawiam
Slawek

Tags (1)
0 Kudos
8 Replies
inleo
Leadership
Leadership

Spróbuj clonezillą... ale obawiam się że to jednak również nie zadziała Smiley Sad Dodatkowo możesz spróbować użyć PlateSpin.

http://blog.inleo.pl @maciejlelusz
slawekowoc
Contributor
Contributor

operacja udala sie, pacjent zyje Smiley Wink

CloneZilla widziala ten fake raid jako dwa dyski. Zrobilem kopie dd do pliku na dysku USB. Trwalo to troche bo komputer byl wiekowy.

Za to niespodzianka czekala mnie przy restorze - CloneZilla stwierdzila ze ona nie obsluguje kopii partycji zrobionych za pomoca dd, tylko za pomoca partimage ... reczne odtworzenie na szczescie sie udalo. Odtwarzalem na VM z dyskiem ciut wiekszym niz dysk w fizycznym komputerze. Proba wlaczenia komputera oczywisice skonczyla sie bledem inaccesible boot device. Zabootowalem VM z plyty VMware Convertera, zrobilem konwersje na kolejna VM z instalacja VMware Toolsow - tym razem maszyna juz wstala bez klopotu. Zasypala mnie mnostwem komuniaktow o instalcji driverow do urzadzen.

I tu jest klopot - zainstalwolo sie wszystko oprocz drivera do mostku PCI do PCI ktory w kolko sie chce instalowac.

Czy VMware Converter w wersji bootowalmego ISO jest rozwijany nadal? bo nie moge go znalesc do pobrania?

0 Kudos
inleo
Leadership
Leadership

Możesz zbudować sobie swój ColdcloneCD - http://communities.vmware.com/docs/DOC-14671, http://sanbarrow.com/moa241.html.

Czyli działa... no to dobrze. Myślałem, że machniesz kopię przez LAN (jednego z dysków) za pomocą Clonezilli do pustej maszyny wirtualnej i spróbujesz odpalić.

http://blog.inleo.pl @maciejlelusz
0 Kudos
Bisti
Enthusiast
Enthusiast

Bootowanly konwerter nie jest już rozwijany od jakiegoś czasu, tak  samo jak konwerter zintegrowany z vCenter. Na dzień dzisiejszy jedynie  konwerter standalone jest rozwijany i raczej starał bym się z niego  skorzystać (pamiętać tylko o wyłączeniu wszystkich zbędnych usług).

Innym rozwiązaniem jest też instalacja VMware tools przed konwersją i aktywacja driverów do kontrolera dyskowego.

0 Kudos
slawekowoc
Contributor
Contributor

"aktywacja driverów do kontrolera dyskowego."

mozesz to rozwinac?

0 Kudos
TomPreg
Contributor
Contributor

Jestem nieobecny w pracy do dnia 04-04-2012. Pilne sprawy proszę kierować na skrzynkę AdministratorzyNT, lub dzwonić 601820939. Tomek Pręgowski

0 Kudos
Bisti
Enthusiast
Enthusiast

Chodzi o to że sterownik po instalacji jest nieaktywny do czasu  instalacji sprzętu z nim związanego. Normalnie taki stan rzeczy w niczym  nie przeszkadza, za wyjątkiem kontrolera dyskowego. Najprościej  aktywować sterownik montując sprzęt ale w przypadku wirtualnego hardware  i fizycznej maszyny nie bardzo jest to do zrobienia. Można jednak  wymusić aktywację sterowników zmieniając odpowiednio klucze w rejestrze.

Tutaj znajdziesz dokładny opis: http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=100520...

0 Kudos
slawekowoc
Contributor
Contributor

dzieki! - nie wiedzialem o takim mechanizmie

0 Kudos