VMware Global Community
maslo
Contributor
Contributor

Upgrade ESXi 3.5 do 4.0

Witajcie,

staram się wynaleźć informacje w jaki sposób upgrade'nać mój ESXi 3.5 do wersji 4.0. Po rozmowie z supportem powidziano mi, że muszę ściągnąć pliczek z apgrejdem ( z czym sobie poradziłem 😛 ) a potem dodać go przez Upgrade Managera. I tu klopsik Smiley Happy Kiedy staram się dodać paczkę przez Vmware Infrastructure Update mówi mi, że jest to "Invalid Update Bundle" , z kolei po zassaniu Upgrade Managera nie jest w stanie połączyć się z ESXi'em : / Czy ktoś z Was przeprowadzał może procedurę jakiegokolwiek update'u ESXi ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Dzięki !

0 Kudos
6 Replies
komarm
Contributor
Contributor

cześć,

spróbuj Host Update Utility, instalowane opcjonalnie z vSphere Client.

pzdr

msupinski
Contributor
Contributor

Czesc,

Ja robilem taki update w zwszlym tygodniu. Sprawa wygladala tak, ze najpierw zainstalowalem klienta vSphere z zaznaczona opcja "Host update utility" z plytki vCenter Server, a nastepnie sciagnalem paczke zip z updatem i poprzez "Host update utility" zaktualizowalem sowje esxi 3.5 do wersji 4.

maslo
Contributor
Contributor

Ok. Jesteśmy już blisko. Pozostaje ostatnia kwestia. Host Update Utility aby zaktualizować ESXi 3.5 do 4 potrzebuje pliku *.iso ( nie ma możliwości wyboru *.zip ). W archiwum nie ma pliku iso. Zrobiłem też iso z plików zawartych w archiwum, ale HUU tego nie przyjmuje. Wydaje mi się, że popełniam w kółko jakiś trywialny błąd. Skorygujecie mnie proszę?

0 Kudos
komarm
Contributor
Contributor

Upgrade do ESX4 HUU wymaga iso z ESX4.

pozdrawiam

0 Kudos
msupinski
Contributor
Contributor

Cześć

Należy ze strony VMware pobrać paczkę ESX4i (upgrade ZIP) 274MB. Podczs uruchomienia "Host Update Utlity 4" aplikacja zapyta się czy automatycznie pobrać uaktualnienia, ja nacisnąłem że nie, następnie wybieramy hosta którego chcemy zaktualizować i nacisakmy w prawym dolnym rogu przycisk "Upgrade host". Po naciśnięciu przejdziemy do następnego okna w którym wybieramy lokalizację ściągnietej paczki ZIP. Tak wyglądał u mnie upgrade ESXI 3.5 do ESXI 4. Upgrade jednego hosta trwał ok 20 minut.

Pozdrawiam

0 Kudos
msupinski
Contributor
Contributor

Dodam jeszcze, że zanim zaczniemy upgrade danego hosta, to musimy najpierw przełączyć go w tryb maintanance mode, z czym wiąże się przeniesienie z niego wszystkich działających maszyn lub ich wyłączenie.

0 Kudos