VMware Global Community
lcrash
Contributor
Contributor

Problem z dostępem do usług Linuxa z Windowsa

Witam,

Ostatnio zaczeliśmy przenosić środowisko na VMware. Znaleźliśmy taki mały problem. Niektóre komputery z MS mają problem z dostępem do usług na Linuxie. np. komputery w tej samej sieci bez problemu się pingują ale komputer z MS ma problem z uzyskaniem połączenia SSH (putty) ( ssh to tylko przykład inne usługi też nie działają).  Po telnecie i logach z linuxa widać że połączenie jest ustanawiane ale nie nawiąże pełnej komunikacji aby moża była się zalogować. W tej samej sieci jeżeli wykorzystamy komputer z linuxem do połączenia z tym samym Linuxowym serwerem wszystko działa poprawnie. Sprawdzałem Win Xp Win 2008 R2 64. Na maszynach z windowsem testowałem sieciówki E1000 VMXNET3.

Całość działa na Blade c7000 z VC 10/24.

Dzisiaj udało mi się namierzyć gdzie dokładnie tkwi problem ale nie znam rozwiązania.

Problem jest jedynie z usługami na TCP pomiędzy Windowsem a Linuxem jeżeli komunikacja ma wyjść poza switcha VM niezależnie czy komunikacja będzie z fizyczną maszyną czy z inną wirtualną.

Message was edited by: lcrash

Reply
0 Kudos
2 Replies
Tomek24VMWARE
Contributor
Contributor

Nie spotkałem się nigdy z czymś takim. Ale z tego co opisujesz wnioskuje że macie jakieś regółki pozakładane albo to na firewallu, albo na ACLkach bo skoro ruch przychodzi z VM i wychodzi on z wirtualnego switch'a i ustawnawiane jest polaczenie to najprawdopodobniej nie wraca nic do wirtualnego switch'a co moze być objawem zle skonfigurowanego firewalla lub ACL, gdzieś musi być drop na interfeisie lub żle zdefiniowane polityki in out dla interfejsu. Sprawdz konfiguracje fizycznej infrastruktury. To raczej nie jest problem w wirtualizacji. Czy używacie vShield'a ? moze w nim tkwi problem i tam jest zle skonfigurowany firewall dla klastra ESXiów?

Przejrzyj konfiguracje. bez topologii i konfiguracji poszczegolnych elementow nie da sie stweirdzić co jest zle. Ale obstawiam problem na fizycznej infrastrukturze lub problem z konfiguracja firewall i ACL'ek.

Pozdrawiam

Tomek

http://vmblog.pl

Reply
0 Kudos
lcrash
Contributor
Contributor

Witam,

Problem jest w sterowniku VM 5.0. Podobno już jest nowy ale przechodzi certyfikację.

Na stronie HP jest więcej informacji

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Document.jsp?lang=en&cc=us&objectID=c03005737

Pozdrawiam

Reply
0 Kudos