VMware Global Community
Eslay
Contributor
Contributor

Problem z VMtools

Witam,

Zważywszy że to mój pierwszy post tutaj bardzo proszę o wyrozumiałość i poprawienie błędów jeśli coś napiszę źle lub za mało. A więc zaczynam ... mam problem z VMware Workstation 10. Worstationa mam zainstalowanego na CentOS6.5 i mam dwa problemy :

1. Po zainstalowaniu Windows 7 na VM i uruchomieniu go cały system CentOS mi się wiesza ... robiłem to kilka razy z systemami x86 i x64 i jest to samo ... i były różne instalki ...

2. Mam postawione kilka VM linuxów ubuntu, fedora , kali, mint i nie mogę zainstalować VMtools, teoretycznie przechodzi bez problemu ale np nie działa mi automatyczne przechwytywanie i wypuszczanie kursora jak najadę na okno VM.

VM mam postawione na dysku ntfs, starałem się przeinstalować i VMwara i VMtoolsy i nic nie pomagało nadal dzieje sie to co się działo czyli zawieszenia i brak autoprzechwytywania .... zaznacze że w opcjach Worstationa mam zahaczoną tą opcje autograb... Nie wiem czy problem jest z systemem hosta czy z z windowsem czy może z samym VMwarem a co do VMtools to już z głupiałem i wykorzystałem na razie wszystkie metody instalacji naprawy które znalazłem w sieci. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

0 Kudos
3 Replies
TomPreg
Contributor
Contributor

Jestem nieobecny w pracy do dnia 24-02-2014. Pilne sprawy proszę kierować na skrzynkę AdministratorzyNT.

Tomek Pręgowski

<https://urldefense.proofpoint.com/v1/url?u=http://www.pekao.com.pl&k=oIvRg1%2BdGAgOoM1BIlLLqw%3D%3D%0A&r=FGyPC8ZSvBkKihkoeKgCmjuZI2qYJ8xvSchS1aM1v%2Fc%3D%0A&m=tNcG21q7REpX2cNE0DfumoupXVG8Ea7X4sJC%2BlI8Qsg%3D%0A&s=ff74b42207b345d6f51d06604c827a37d92c55e6632758aefce53df118e14142>

Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Grzybowska 53/57 wpisany pod numerem KRS: 0000014843 do Rejestru Przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego; NIP: 526-00-06-841; REGON: 000010205; wysokość kapitału zakładowego i kapitału wpłaconego: 262 470 034 złotych, według stanu na dzień 28 grudnia 2012 r. Niniejsza wiadomość jest przeznaczona wyłącznie dla wskazanego w niej odbiorcy i może zawierać informacje poufne. Jeśli nie są Państwo adresatem tej informacji prosimy o niezwłoczne poinformowanie o tym fakcie nadawcy pocztą elektroniczną pod adresem info@pekao.com.pl<mailto:info@pekao.com.pl> lub telefonicznie pod nr +48 22 656-00-00 oraz niekopiowanie i nieprzekazywanie tej wiadomości osobom nieupoważnionym. Dziękujemy.

Zanim wydrukujesz, pomyśl o środowisku

Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna with its registered office in Warsaw, ul. Grzybowska 53/57, registered with the District Court for the Capital City of Warsaw, XII Business Division of the National Court Register under the KRS number 0000014843 and Tax Identity Number NIP: 526 00 06 841; REGON number: 000010205; share and paid in capital 262 470 034 PLN as at 28th of December 2012. This e-mail message is intended only for the named recipient(s) above and may contain information that is privileged, attorney work product or exempt from disclosure under applicable law. If you have received this message in error, or are not the named recipient(s), please immediately notify the sender by e-mail at info@pekao.com.pl<mailto:info@pekao.com.pl> or by telephone at +48 22 656-00-00 and refrain from copying or sending this message to unauthorized parties. Thank you.

Please, consider the environment before printing this e-mail

0 Kudos
Bisti
Enthusiast
Enthusiast

TomPreg gratuluję wakacji Smiley Happy A co do tematu to przyznam że się nie spotkałem wcześniej aby system gościa wpływał na hosta i jest to mocno niepokojący objaw. Może jakiś upgrade firmware lub zmiana ustawień BIOS?

Co do kwestii VMware Tools to czy próbowałeś natywnych wersji z danej dystrybucji? W moim wypadku zawsze się one sprawdzały a nie było problemu z aktualizacją.

0 Kudos
RSzewczyk
Contributor
Contributor

Cześć. Pytanie jakiej wersji Workstation używasz? Najnowsza edycja ma sporo poprawek wprowadzonych więc jeżeli możesz zrobić upgrade to polecam.

0 Kudos