TomPreg
Contributor
Contributor

MAC adres

Cześć

Potrzebuję usztywnić mac adres wirtualki. Problem w tym, że nie mogę go zmienić, a jak we właściwościach vm przestawiam z automatic na manual to nie pozwala mi wpisać obecnego. Czy można jakoś inaczej?

0 Kudos
4 Replies
MGH14
Contributor
Contributor

Cześć!

Ten post powinien Ci wyjaśnić mechanizm jaki obowiązuje przy nadawaniu manualnego adresu.Ten link: http://communities.vmware.com/message/669104

Pozdrawiam/Best Regards

Wojtek

VCP

Pozdrawiam/Best Regards Wojtek VCP
0 Kudos
inleo
Leadership
Leadership

Jak coś to mozesz też podmienić maca w pliku *.vmx masz tam pole

ethernet0.generatedAddress = "00:50:56:ff:ff:ff"

Pozdrawiam!

--

http://blog.inleo.pl

http://blog.inleo.pl @maciejlelusz
0 Kudos
Bisti
Enthusiast
Enthusiast

We właściwościach VM można zmieniać adres MAC ale tylko jego końcówkę. Początkowe bity świadczące o producencie karty MAC muszą wskazywać na VMware (każdy z producentów kart sieciowych, nawet wirtualnych dostaje swój zakres). Całkowicie adres MAC można zmienić w zaawansowanych właściwościach karty sieciowej wewnątrz systemu operacyjnego, w przypadku windows będzie to w Menadżer Urządzeń>(PP) Właściwości wybranej karty sieciowej > Zaawansowane > Locally Administered Address i tam wpisujesz MAC adres bez dwukropków.

0 Kudos
RalphieK
Enthusiast
Enthusiast

Co rozumiesz przez "usztywnić" MAC address? Pierwsze o czym należy pamiętać to fakt że każda maszyna posiada 2 adresy MAC: initial i effective. Pierwszy z nich to ten którego można modyfikować w sposób jaki opisał inleo (pamiętaj ze musza one posiadać prefixy 00:50:56 albo 00:0C:29 - inaczej maszyna nie wstanie). Drugiego można modyfikować we właściwościach karty sieciowej jak pisze Bisti. Domyślnie sa one identyczne.

Pozdrawiam,

Ralphie K.

-- RalphieKay
0 Kudos