VMware Global Community
RobertSzewczyk
Contributor
Contributor

Integracja Virtual Center z CMDB - pytania i odpowiedzi

Zapraszam do dyskusji na temat mojej sesji na wrocławskim VMUG-u. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

0 Kudos
5 Replies
jfelinski
Enthusiast
Enthusiast

Witam,

Czy są gdzieś dostępne slajdy, ewentualnie zapis prezentacji z VMUG'a? Niestety nie miałem okazji uczestniczyć.

Dzięki

---

MCSAS,CompTIA Security, VCP

--- MCSA+S, VCP 3, VCP 4, vExpert [url=http://wirtualizacja.wordpress.com]http://wirtualizacja.wordpress.com[/url]
0 Kudos
TomPreg
Contributor
Contributor

Witam

Czy można zasilić bazę vcenter tymi dodatkowymi polami? Mam już środowisko kilkudziesięciu maszyn i nie bardzo mam chęć wklepywać wszystkie dane ręcznie.

Pręgoś

0 Kudos
RobertSzewczyk
Contributor
Contributor

Niestety wedle moich spostrzerzeń struktura bazy danych VC opiera się na kluczach generowanych przez VC a nie na kluczach będących nazwami maszyn. Dlatego też ciężko jest zastosować import danych pomiędzy środowiskami VC. Jest to o tyle niewygodne, że wiele osób stanie przez problemem migracji do środowiska vSphere 4 z VI3.

Problem będę jeszcze zgłebiał w miare przeprowadzania mojej migracji środowiska.

0 Kudos
RobertSzewczyk
Contributor
Contributor

Renata z VMware chciała dostarczać slideware dostarczony przez prelegentów. Może warto do niej zagaić z tym pytaniem.

0 Kudos
tretopi
Contributor
Contributor

Można zasilić baze VC ale nie bezpośrdnio tylko za pomocą powershella.

Pobieranie wartosci z bazy pól własnych z bazy danych VC.

SELECT

.[NAME],

.[name] as nazwa_opisu,

.[Value] as wartosc_opisu

FROM .[dbo].[VPX_ENTITY],

.[dbo].[VPX_FIELD_VAL],

.[dbo].[vpx_field_def]

where

=0

and ('vm-'+convert(varchar(7),[VPX_ENTITY].[ID]))=[VPX_FIELD_VAL].[mo_id]

and .[field_id]=[vpx_field_def].[id]

order by .[NAME]

Pobieranie wartosci z bazy pól własnych z bazy danych VC. Ze skryptem ustawiającym pola

SELECT

('$vm=get-vm '.[NAME]';set-customfield -entity $vm -name'' "'.[name]'" -value "'convert(varchar(255),[VPX_FIELD_VAL].[Value])+'"') as a

FROM .[VPX_ENTITY],

.[VPX_FIELD_VAL],

.[vpx_field_def]

where

=0

and ('vm-'+convert(varchar(7),[VPX_ENTITY].[ID]))=[VPX_FIELD_VAL].[mo_id]

and .[field_id]=[vpx_field_def].[id]

order by .[NAME]

Ustawianie wartosci (powershell z dodatkiem do Vmware)

$myvm = get-vm $VMname;set-customfield -entity $myvm -name "BUILT BY" -value $f."BUILT BY"

0 Kudos