Skip navigation

Turkish

VMware Türkçe Forumu'na hoş geldiniz. Bu forum, Türkiye'de yer alan VMware profesyonellerini aynı çatı altında toplamayı ve oluşturulan network sonucunda bilgi ve birikimlerin kitlelere daha kolay aktarılmasını sağlamak amacı ile kurulmuştur. Burada oluşturulan forum alanında fikir ve görüşlerinizi paylaşabilir, sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Recent Activity

ahmetyalcin
Arkadaşlar esxi üzerindeki active directory makinasının  snapshot dosyalarını datastore üzerinden sildim ve makine açılmıyor acil yardımlarınızı bekliyorum
in Turkish
Ofisridvan
Merhaba ,   L3 switch de istediğim vlanları oluşturdum. Windows Server 2019 da dhcp de switch de oluşturduğum vlan gruplarının aynısını dhcp server da scope olarak oluşturdum. Switch da… (Show more)
in Turkish
AlperKose
Merhabalar, açık konuşmak gerekirse biraz bodoslama bir girişle ESXİ altyapılı bir sunucu kiraladım ve şu an zorluk çekiyorum. İnternetten bir çok makaleyi okuyup öğrenmeye çalışıyorum. Soruma… (Show more)
in Turkish
mberoz
Merhaba arkadaşlar Versiyon 5.5 kullanan bi sunucumuz var. Gece yarısı ağ da kimse bağlı olmadığı halde 5 er dakikalık aralıklarla işlemci de (kalp atışı gibi) ufak ufak pikler oluyor. Gündüz… (Show more)
in Turkish
mberoz
Herkese merhaba Üzerinde 3 adet Windows server 2019 , SQL server, Logo Muhasebe Programı birde sektörel yazılım barınacak 20 kullanıcılı (10 tanesi uzaktan bağlanacak ) bir yapı için ideal donanım… (Show more)
in Turkish
neomustwin
Arkadaşlar merhaba, Hostlarımdan biri bir zaman bağlantıdan çıkmış. Bu saat değerlerinden en son bu hostun üzerinden hangi vmler vardı nasıl öğrenirim. teşekkürler.
in Turkish
fatihefe88
Merhaba, vSphere'a bağlanamıyorum.Resimdeki hatayı veriyor.Yardımcı olabilir misiniz?  
in Turkish
_kns_
Merhaba arkadaşlar bütün sıkıntılar benimi buluyor bilmiyorum ama oluyor esxi kurulum yaptıktan iki gün sonra arayüz gelmiyor ssh tan şifre kabul etmiyor ama sanal makinelerim ipleri modemde… (Show more)
in Turkish